Ubuntu İşletim Sistemi ile Çalışan Telefonlar Geliyor

Her gün ya Android, ya İOS işletim sistemlerini duyuyoruz, tabi bir de Windows var, şimdi bunlara bir yenisi daha ekleniyor ve Ubuntu işletim sistemine sahip akıllı telefon modelleri geliyor. Aslında Ubuntu ile çalışan telefonlar hakkında bilgi 2 yıl evvel tanıtılmıştı ama hiçbir telefona uygulanmamıştı.


Ubuntu gerekli yatırımı tamamlayamadığı için istediklerini gerçekleştiremedi, sonrasında Meizu ve BQ ile anlaşmalar yaparak 2014 senesinde çıkarması gereken telefonları yetiştirememişti ve bu yüzden 2015 yılına kaldı.

BQ firması ile yapılan çalışmalardan sonra Avrupa’da satılacak ama şu an için farklı yerlerde satılması planlanmıyor. Yeni modelin özellikleri çok yüksek olmasa da işletim sistemi yine de merak ediliyor. 4.5 inç orta boy ekrana sahip olacak modelde Mediatek A7 işlemci var olacak. Ram kapasitesi ise 1 GB olarak düşünülmüş, depolama alanı ise 8 GB. Modelin diğer özelliklerine göre kameraları oldukça iyi, esas kamerası 8 mega piksel iken öz çekim kamerası 5 mega piksel olacak. Ubuntu işletim sistemine sahip bu modelin özellikleri orta seviye de ama fiyatı ise oldukça uygun, Avrupa’daki satış fiyatı 170 Avro olacak, Türkiye’ye gelir mi, gelirse ne zaman olur bilinmez ama işletim sisteminin hızını merak ediyorum. Aquaris E 4.5 Ubuntu modeli hakkında detaylı bilgi geldiğinde yine sizinle paylaşacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.