Huawei MATE 7 Türkiye Satış Fiyatı ve Özellikleri Nelerdir?

Huawei firması MATE 7 modeli ile Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı ve oldukça iddialı görünüyor. Şimdi sizlere özellikleri ve satış fiyatı hakkında bilgiler vermek istiyorum, umarım işinize yarar.

Akıllı telefon pazarının kızıştığı şu günlerde o kadar yüksek özellikli ve uygun fiyatlı modeller çıkıyor ki, tercih yapmakta zorlanıyoruz. Aslında Huawei MATE 7 Türkiye satış fiyatı 1699 TL olacak, maalesef ki çok ucuz değil ama özelliklerine bakınca biraz yumuşuyorsunuz.


Mate 7 modeli phablet gibi, 6 inç gibi devasa bir ekrana sahip, Zenfone 6 modeli gibi kullanması biraz zor olacak. Bu modelin en güzel özelliği bataryası, diğer modellere göre 2-3 kat büyük ve güçlü pili var. 4100 mili amper ile sürekli telefonu elinizden düşürmeseniz bile herhalde 2 gün gider.

Huawei firması Mate 7 ürününü IFA 2014’te teknoloji severlerin huzuruna çıkarmıştı. Bu telefon oldukça sağlam, bütün gövde metal ile kaplı, öyle hafif darbelere karşı kolaylıkla zarar görmez. Birçok modele artık parmak izi sistemi getiriliyor ki, Mate 7 modelinde de bu özellik var. 8 çekirdek işlemci ile yavaşlama artık hayal olacak, 367 ppi yoğunluğu ile görüntülerde sıkıntı yaşamayacaksınız.

Huawei Mate 7’nin 2 çeşit modeli var, 16 GB olan modeline 2 GB Ram yeterli görünürken, 32 GB olanda 3 GB Ram olacak. Fiyatı biraz İphone ve Samsung gibi piyasanın en iyi markalarına yakın bir fiyat sunmak ne kadar doğru bir karar bunu bilemeyiz ama beklenen satış potansiyeline ulaşamazsa fiyatlarda indirime gidebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.