Akıllı Saat Modelleri ve Fiyatları

Biz akıllı saat modelleri denilince sadece aklımıza Samsung ve Apple firmaları geliyor ama belki adını bile hiç duymadığınız markaların akıllı saatleri var. Şimdi sizlere bu saatlerden ve fiyatlarından bahsetmek istiyorum.

CES 2015’te birbirinde güzel ürünler tanıtıldı ki, bunların içinde akıllı saatler dikkat çekiyordu. İlk olarak Garmin firmasından başlayalım. Vivoactive markası ile 3 tane saat tanıtmıştı. Spor ürünlerindeki aktiviteler, sağlık ile ilgili bilgiler, sms okuma gibi özellikleri bulunuyor. Kaliteli bir marka ama 250 Dolar fiyat biraz yüksek gibi duruyor, hele ki Dolar rekor kırmışken daha da fazla.


Sıradaki akıllı saat modelimiz Guess, standart saat görünümü yaparak tuhaflığın önüne geçmek istemiş. Rigor isimli modeli akıllı saate çevirdi Android ve İOS uyumlu hale getirdi. Saatin alt tarafında bildirimleri görebileceğiniz alanın yanı sıra, mikrofon ve hoparlör girişleri ile ses komutları da verebilirsiniz. Bu saatle kaliteli bir görüşme de yapabilirsiniz. Şu an fiyatı hakkında net bir bilgi yok.

Şık tasarımı ile dikkat çeken model ise İsviçreli firmanın yaptığı Zewatch isimli saat bluetooth ile bağlandıktan sonra bildirim, mesaj takibi ve sağlık uygulamalarını da içermektedir. Konuşma da yapabileceğiniz bu modelin fiyatı ise 79 Avro, diğer modellere göre oldukça uygun görünüyor.

Sırada piyasanın bomba firması Lenova’dan VB10 isimli akıllı saat suya karşı dayanıklı olmasına karşın şarj süresi diğerlerine göre daha uzun olacak. 150 karakter gibi yüksek bir sayıyı aynı anda okuyabileceksiniz. Nisan 2015 tarihinde piyasaya çıkacak akıllı saat modelinin fiyatı 89 Dolar olacak.

Looksee akıllı saatten ziyade bir bileklik, E-link ekran teknoloji sayesine çok az enerji tüketimine sahip. Ne kadar doğru bilemem ama bu bileklik 1 yıl boyunca şarj edilmesine gerek yokmuş, eğer sürekli bildirim geliyorsa 2 aya kadar dayanacağı söyleniyor.

Daha çok fazla model var ama şimdilik sizlere bahsedeceğim bu kadar, bir sonraki yazımızda farklı akıllı saat modelleri ve fiyatlarından bahsedeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.