Lenova Vibe Z3 Pro Teknik Özellikleri Nelerdir?

Dünya devi Motorola kötü zamanlar geçirirken, Lenova teknoloji dünyasına hızlı bir giriş yaparak birçok alanda kendini gösterdi ve Motorola’yı da satın alarak gücüne güç kattı. Lenova bu hamleden sonra Vibe Z3 Pro modeli hakkında bir takım bilgiler elimize geçmeye başladı ve sizlere teknik özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

ABD ve Avrupa taraflarında Motorola markası yaygın olduğundan henüz isminde değişiklik yapılmadı. Lenova markası ise 2015 Ocak ayı itibarı ile ülkemize giriş yaptı. Asya’da satışlarına Lenova ismi ile devam ediyor. Lenova tasarımını resimden görebilirsiniz.


2560-1440 gib Quadi yüksek çözünürlüğe sahip ve birçok model gibi o da 5.5 inç ekranı var. Yalnız hız konusunda kimseye sorun yaratmayacak çünkü Snapdragon 810 gibi kaliteli işlemci yanı sıra 4 GB Ram sayesinde Vibe Z3 Pro modeli adeta uçacak. En güzel taraflarından beri depolama alanının 64 GB olması, her modelde 8-16 arası var ve bu artık yeterli olmuyor. Arka kamerası 16 mega piksel, yine birçok modelden üstün gibi duruyor. Herkesin sevineceği kısmı ise bataryası oldu. Tam 3400 mili amper bataryası ile günde 2 kere şarj etme sorunuz olmayacak, belki de kullanımınıza göre 3 gün bile gidebilir. İşletim sistemi olarak Android Lolipop kullanılacak.

Lenova Vibe Ze Pro modelinin resmine göz gezdirdiğiniz zaman metal bir kaplama olduğunu görüyorsunuz, alt kısmı biraz İphone modellerini andırıyor ama yine de güzel olmuş. Bu kadar yüksek özellikte bir akıllı telefonun ne kadar fiyata satılacağını gerçekten merak ediyorum ama eğer çok uygun olursa piyasayı tek başına ele geçirebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.