GSmart AKTA A4 Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı

Piyasadaki akıllı telefon fiyatlarının 2000 TL ve üstü olduğunu düşünürsek 1000 TL ve altı modellerinde ne kadar çok tutulacağı da bir gerçek. Özellikle GSmart AKTA A4 modeli, özellikleri ve düşük fiyatı ile pek çok kişinin favorisi olacak.


GSmart AKTA A4 modelinin en dikkat çeken özelliği şüphesiz ki işlemcisidir. Sekiz çekirdeğe sahip Mediatek işlemci ile performansta zerre kadar sorun yaşamayacaksınız. Grafik kalitesi olarak Mali 450MP4 kullanıyorlar ve arka kamerası 13 mega piksel, öz çekim(selfie) kamerası ise 5 mega piksel olacak. Genelde birçok model 5.5 ve 6 inç ekran kullanıyor ama GSmart yeni modelinde 5 inçlik IPS ekranı yeterli görmüş. Telefonunuza yüklediğiniz resim ve videoları Cast Screen özelliği sayesinde televizyonunuza aktararak keyfini çıkarabilirsiniz. Bellek kısmı ise İphone gibi düşük tutulmuş ve 1 GB Ram yeterli görülmüş. 8 GB depolama alanı yetersiz gelirse SD kart sayesinde 32’ye kadar artırabilirsiniz. Şirket hattı ve normal hattınızı bir arada kullanabilmeniz için GSmart AKTA A4 modelinde çift sim desteği bulunuyor. Bu modeli bataryası ise 1800 mili amper, ne kadar yeterli olur bilinmez ama Türkiye satış fiyatı 799 TL olan model bence özelliklerine göre oldukça uygun bir fiyata sahip.

GSmart AKTA A4 modelinin dış görünüşü de oldukça kibar görünüyor, Samsung’ların eski modellerini çağrıştırsa da fiyatına göre şık bir tasarım olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.