Google Nexus 6 Teknik Özellikleri ve Türkiye Satış Fiyatı Nedir?

Google Nexus 6 İncelemesi

Google, esas Android yüklü Nexus 5 serisinden sonra yeni modeli Nexus 6 ile karşımıza çıkıyor. Bakalım eski modeli gibi bunda da en iyi Android yüklü cihaza sahip telefon olma özelliğini yakalayabilecek mi? Şimdi sizlere bu yeni akıllı telefonun tasarımı ve teknik özellikleri nelerdir onlardan bahsetmek istiyorum.

Google Nexus 6 modelinde adındaki gibi 6 inç ekrana sahip olacak. Asus Zenfone 6 gibi düşünülmüş sanırım. Telefon ise 10.1 milimlik kalınlıkta ve 83 milimlik genişliğe sahip. Ekranın darbelere ve çiziklere karşı sağlam kalabilmesi için pek çok akıllı telefon gibi Gorilla Glass 3 kullanılmış, aynı zamanda suya da dayanıklı olması bekleniyor. Birçok modeli düşük ppi yoğunluğuna sahip ama Google Nexus 6 ile 493 ppi ile fark yaratacak gibi görünüyor. AMOLED ekranın yanı sıra 16 milyon renk ile gerçek bir görüntü deneyimi yaşatacak.


Son zamanlarda pek çok modelde 13 mega piksellik kamera görüyoruz, Nexus 6 modelinde de arka kamera böyle olacak. Çözünürlük ise harika; 4128 e 3096 olacak. 2160 piksel kalitesindeki video çekim özelliğini de es geçmemek lazım. Ön kamerası 2 mega piksel, biraz düşük gibi ama optik kaliteli ise üst modelleri aratmayacaktır.

Google Nexus 6 modelinde 32-64 GB gibi yüksek bir depolama alanı yer aldığı için SD karta ihtiyaç duyulmamış. İşlemcisi ise 4 çekirdek 2.7 ghz hızında oldukça tatmin edici, 3 GB Ram de, modelin ne kadar hızlı olacağını kanıtlıyor. Google Nexus 6 Türkiye Satış Fiyatının 2000 TL olması bekleniyor, Samsung ve İphone’a yakın olacak bu fiyat ile ne kadar satış yapabilir merak ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.