Asus Fonepad 7 Teknik Özellikleri ve Türkiye Satış Fiyatı

Tablet teknolojisinde Asus çok iyi bir yer edindi ve 2014 senesinde çıkan Fonepad 7 çok geç olsa da artık Türkiye’de de satışa sunuluyor. 2013 yılında çıkan model ME372CG modeli satılıyordu, yeni model numarası farklı olduğu için dikkat edin, yanlışlıkla eski model satın alabilirsiniz. Yeni model numarası FE170CG, dikkat etmenizde fayda var.


Şimdi size Asus kalitesi ile yapılan Fonepad 7 modelinin teknik özelliklerinden bahsedelim. 7 inç HD IPS ekranı ile her şeyi ayrıntıları ile görebileceksiniz. İntelin gücünü kullanan Asus bu modelde de 1.2 GHZ Atom çift çekirdek işlemci yer almaktadır. Tabletten 1 GB Ram düşünülmüş, depolama alanı ise 4-8 GB’a kadar SD kart sayesinde yükseltilebilecek. Fonepad 7 modelinin arka kamerası 8 mega piksel, selfie kamerası ise 2 mega piksel kalitesinde. Biraz büyük ama telefon olarak da kullanabileceğiniz bu modele 2 sim kart birden takarak kullanabilirsiniz. 280 gram ağırlığında ki tablet için fena değil, kalınlığı ise 7.9 mili metredir.

Piyasada satınlan çok tablet var birçoğu işe yaramaz. Özellikle çok uygun diye satılan modeller ilerde pişmanlık yaratabiliyor. Tabi, küçük bir çocuğunuz varsa ve ona oynaması için vereceksiniz mantıklı olabilir. Asus Fonepad 7 ise Türkiye satış fiyatı 600 TL olarak belirlenmiş. 2015 Mart tarihinde ürünün Türkiye’ye giriş yapması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.