Matrix Sistemi Nasıl Gerçek Olacak?

2000 senesinde hepimiz Matrix filmini o kadar beğendik ki, biz de onlar gibi sanal dünya içinde dilediğimiz şeyler yapalım dedik. İlk başlarda bu sistem hepinize çok saçma gelmeye başladı ama bilim adamları yaptıkları araştırma ve deneylerden sonra insanların beyinlerini sanal dünyaya sokarak istediklerini yapabilmenin yolunu açacak adımı attılar.


Bilim adamları Matrix’ten çok etkilenmiş olacak ki, detaylı araştırmalar sonuç vermiş gibi görünüyor. İnsanın beynini, bilgisayara bağlamaya yaratan bölünmüş hücre görevini yapan değişik bir kablo tasarladıkları ortaya çıktı. Özel polimer malzemesinde yapılmış olan bu malzeme insan vücudunun ısısı sayesinde esnek bir hal alarak kullanıma imkan sağlıyor. Bu kablolar insan beynindeki bilgileri adeta anlıyor ve depoluyor. Yapılan bu hücresel kablolar o kadar ince ki neredeyse saç teli kadarlar. Böylece beyne giden-gelen her türlü sinyal rahatlıkla kontrol edilebiliyor.

Araştırmayı yapan bilim adamlarının anlattığına göre beyin hakkında çok araştırma yapılmıyor. Elde fazla bilgi olmayınca da geliştirmesi zor oluyor. Doğal olması açısında böyle bir sistem denendiği ve ilerleyen zamanlarda ise insan beyni hakkında çok fazla bilgi sahibi olarak, gizli kalmış birçok sırrın ortaya çıkacağı belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.