Gmail ile Para Gönderme Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google yeni şeyler yapmaya devam ediyor. Bu kez de Gmail aracılığı ile para gönderme işlemini başlattı. Şimdilik olarak sisteme İngiltere’de başlayan sistemin nasıl sonuçlar vereceğini göreceğiz.


Para gönderme işlemi Google Wallet kullananlar arasında yapılabilecek. Şu an İngiltere’de bulunan Google Wallet hesaplarında banka hesaplarını etkin  hale getirdikleri takdirde bu sistemi kullanmaya başlayabilecekler. Elektronik posta yollarken resim ekliyorsunuz, video gönderiyorsunuz, benzer işlemi de para göndermek için uygulayacaksınız. Yani imleç kısmında dosya ekle butonu gibi para ekleme butonu göreceksiniz ve dilediğiniz kişiye yollayabileceksiniz. Karşı tarafın ise para almak için Gmail kullanma zorunluluğu da yer almıyor.

İngiltere yer alan sistemde sadece pound yollanabiliyor. E-mail gönder butonuna tıkladıktan sonra, konuyu yazın, mesajınızı yazın, son dosya ekle bölümündeki Pound işaretine tıkladıktan sonra para ekleyip gönderin. İşin en güzel tarafı ise Google Play Store ile de entegre olacak. Artık istediğiniz oyun ve uygulamayı zorlanmadan dilediğiniz gibi satın alabileceksiniz. Bu sistemi kullanmak için her zamanki gibi 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. Google para yollama sistemi bütün dünyada olacak ve ülkemize de gelecek. Tabi, şu an yeni olduğu için zaman konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.