General Mobile Discovery Air Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı Nedir?

General Mobile, Discovery ile birlikte Türk markası olarak harika işler çıkardı. Discovery, mini, 2 ve elite modelleri sayesinde oldukça iyi satış sayılarına ulaşmayı başardı. Yüksek teknik özelliklerine rağmen düşük fiyat sunarak pek çok kişiye akıllı telefon kullanma şansı verdi.

General Mobile firması Discovery’nin ilk modeli ile çok iyi satış yakalayıp 2. Modelini çıkardı ama biraz fiyatı yüksek tuttukları için o kadar da talep olmadı. Elite modelinden sonra da orta seviyelerde satış yaparak yeni modeller çıkarmaya devam ettiler. Eski satış performansını tekrar yakalayabilmek için oldukça ince ve iyi özelliklere sahip Discovery Air modelini tanıttı. Dünya üzerindeki en kibar telefon 4.7 mili metre iken Air modeli 5.1 mili metre olacak.


Telefon bu kadar ince olur da hafif olmaz mı? Sadece 98 gram. İşlemcisi oldukça tatmin edici görünüyor. Mediatek markasına sahip 8 çekirdeği olan 1.7 ghz hızında işlemcisi var. Ekran boyutu olarak abartıya kaçmak istemedikleri için 4.8 inç yüksek çözünürlüklü Amoled ekran kullanılacak. Kamera bakımından ise orta düzey olacak, 8 mega piksel arka kamera, 5 mega piksel de öz çekim kamerası bulunacak. 1 GB Ram bu kadar işlemciye ne kadar yeter onu da göreceğiz, ayrıca 16 GB depolama alanı olacak.

Artık herkes Gorilla Glass kullanıyor ve Discovery Air modelinde de Gorilla Glass 3 yer alacak. Şarj sorunu epey önemli ama bu konuda orta seviyede tercih yaparak 2050 mili amperlik bir batarya koymuşlar. Magnezyum-alüminyum birleşimi metal sayesinde yan taraftaki darbelere karşı oldukça dayanıklı olacak gibi görünüyor.

2 Şubat 2015 tarihi itibari ile satışa sunulması beklenen General Mobile Discovery Air, satış fiyatı ise 799 TL olacak. Taksit sorunundan dolayı GSM şirketlerinden faturaya ilave edilerek taksitli alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.