Twitter’a Gelen Yeni Özellikler Nelerdir?

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter her geçen gün kendine yenilik katmaya devam ediyor. bu seferki güncelleme ile birlikte artık Twitter’da da video kaydetme özelliği yer alacak. Sadece bu da değil, sevdiğiniz arkadaşlarınızla grup oluşturarak toplu halde konuşma yapabileceksiniz.

Twitter’da şu an kullanana direk mesajlaşma ismi DM olarak kısaltılmıştı ve takipçiler birbirlerine mesaj atabiliyorlardı. Yeni özellik sayesinde farklı bir bakış açısı getirildi. Gruplarınızı oluşturduktan sonra sadece mesaj değil, resim, emoji gibi özellikler de yer alacak.


Twitter’da paylaştığınız resimlerden sonra 140 karakterden çok yazamadığınız için sıkıntı yaşıyordunuz, karakter, fotoğraf ekleme derken şimdi de video ekleyerek anlatmak istediklerinizi daha gerçekçi şekilde aktarabileceksiniz.

Twitter’a gelen yeni özellikler şu an sadece İOS yüklü telefonlarda çalışabiliyor. Kısa bir süre sonra En çok kullanılan Android uygulamasına da gelmesi bekleniyor. Eğer İOS yüklü telefon varsa hemen bu yeni özelliği test edebilirsiniz. Tabi, Twitter direk video paylaşım yeri olmadığı için öyle uzun kayıtlar gerçekleştiremeyeceksiniz. Şimdilik 30 saniyelik kısa videolar ile kendinizi ya da istediğiniz olayı anlatabilirsiniz. Belki ilerleyen dönemlerde video kaydetme süresini uzatırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.