İphone 7 Beklenen Teknik Özellikleri Nelerdir

Apple, akıllı telefon piyasasındaki satışlarını artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün 2015 ilk çeyrek karını açıklayarak büyük bir başarıya imza attığını herkese kanıtlamıştı. 2014 son çeyreğe oranlar 18 Milyar Dolar kar yaparak hala ne kadar iyi ve kaliteli olduğunu bir kere daha kanıtladı.


Yeni modellerinin 2015 ortası veya sonlarında çıkması planlanıyor. 6S ve 7 gibi modellerinin yanında bir de mini modeli ile kibar telefon sevenleri memnun etmeyi düşünüyorlar, tabi bunlar şimdilik sadece bir tahmin, henüz resmi bir açıklama yok ama İphone 7 modelinin nasıl olacağı, teknik özellikleri hakkında tahminler gelmeye başladı. Yeni modelde dikkat çeken en büyük özellikler kablosuz şarj ve kulaklık kullanımı gibi görünüyor. Ses fonksiyon tuşları ise değişiklik yapılarak telefonun sağ kısmını taşınmış, ayrıca kalınlığı ise 6.1 mili metre olarak düşünülmüş. İphone 6 bile diğer modellere göre ince ki, 7 modelinin daha ince olması tasarlanıyor.

İphone 7 ince olduğu kadar hafif de olacak, 114 gram olması bekleniyor. 1920-1080 gibi yüksek çözünürlükle beraber 401 ppi piksel yoğunluğu ile çok büyük kalite sunacak. Kaliteli safir cam ve 4.7 inç ekran boyutu yer alacak. En iyi özelliklerden biri de 4k kalitesinde video kaydetme özelliği olan 12 mega piksel kamerası ve öz çekim için de 5 mega piksel ön kamera bulunacak. 5 GB Ram diye bir söylenti var ama ne kadar doğru bilemiyoruz, depolama birimlerinin ise 16 GB’dan değil minimum 32 GB’dan başlayacağı da söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.