Facebook Lite Nedir, Ne İşe Yarar

Facebook’tan Google Play için yepyeni bir uygulama daha geldi. Sadece 252 kilobyte boyutundaki bu uygulama bağlantı hızlarından dolayı Facebook’a bağlanmakta zorlanan kişilerin işini çok kolaylaştıracak. Özellikle Asya, Afrika, Sri Lanka gibi küçük ülkelerin bulunduğu yerlerde bağlantı hızları çok düşük ve o yöreler düşünülerek yapılmış bir uygulama ama Türkiye’de de çok kişinin işine yarayacak gibi görünüyor.

Facebook Lite programını indirmek için sadece 2.2 Android versiyonu yüklü telefon olması yeterli. Yalnız, Android 4.1 sürümlerde yapılan testler sonucu uygulamanın indirilemediği görüldü, sanırım reklam gösteren aplikasyonunun kullanılmasının yaygınlaştırmak istediler.


Facebook Lite aplikasyonu için akıllı telefonunuz uyumluluk gösteriyor mu web sitesinde gerekli kontrolleri yapmanız gerekiyor.

Facebook artık sadece üst düzey akıllı telefona sahip kişileri baz almıyor. Düşük model kullanan, internet güçleri zayıf kişileri de bu hizmetten yararlandırmak istiyorlar. Mart 2011 senesinde İsrailli Snaptu ile farklı kitleye de önem verdiğini gösterdi. Hatta 2011 yılının Temmuz ayında da java yüklü mobillere özel olarak kolay ama kullanışlı bir aplikasyon geliştirmişti.

Hatta Facebook bir zamanlar 0.facebook.com ile birlikte birçok kişiye ücretsiz kullanım hizmeti sunmuştu. Tabi, bu düşünceli hareketi sadece Facebook değil, Twitter da yapmaya başlamıştı. Nokia’nın s40 temeline sahip kullanıcılara da oldukça faydalı olmuştu.

Artık telefon modelim çok düşük, internetin çok yavaş, Facebook’a bile giremiyorum sorununuz, Facebook Lite uygulaması ile ortadan kalkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.