Samsunlu Mucit Güneş Enerjisi ile Çalışan Silah Üretti     

Samsun ilimizde isminden sürekli bahsettiren Mustafa Yiğit, yine farklı bir buluş ile sevenlerin karşısına geçti. Dünya Mucitleri Evrensel Araştırma Derneği başkanı bu sefer de güneş enerjisi sayesinde otomatik çalışan bir silah üretti. Mustafa Yiğit yaklaşık 18 aydır bu projeye yoğunlaşmış ve sonunda istediğine ulaşmış. Asıl amacı ise, ülke savunmasının güçlenmesini sağlamak. Sınırlardaki sıkıntılı yerlerde kullanılması önerilen silah çok işe yarayabilir.

Bu silah, güneş panellerine bağlı, enerjiyi oradan alıyor, karşıdaki ısıyı tespit ederek hareket geçiriyor. Tabi, öyle direk ateşlenmiyor, öncelikle karşıdakine uyarılarda bulunuyor, eğer dikkat almazsa o zaman ateş ediyor. silahın dönüş kapasitesi ise 180 derece olarak tasarlanmış, 360 olsa daha efektif olabilirdi.


Mustafa Yiğit, 21. Yüzyılda birçok ülke büyük buluşlara imza atıyor, devletin imkanı varsa ve isterse daha güzel teknolojiler ortaya atılabilir. Ben fazla imkanım olmamasına rağmen bunu yapabildiysem devletin içindekiler daha etkili buluşlar yaparlar dedi.

Şimdi siz diyeceksiniz ki, gündüz nasıl çalışacak? Güneş panellerinin bulunduğu kısımda ek olarak bataryalar mevcut, gündüz direk güneşten aldığı enerji kullanarak hareket eden silah, akşamları da bataryadan gücünü alarak takip işlemine devam ediyor. Çok fazla güç harcamadığı için 1-2 ay bile enerjiye ihtiyaç duymadan rahatlıkla çalışabilecek. Bakalım devlet kanadından bu silah ile ilgili geliştirme için bir takım fikirler ortaya atılacak mı, yoksa bu da gereksiz diye rafa mı kaldırılacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.