İphone 6S Beklenen Teknik Özellikleri Nelerdir

Apple İphone modelinin her sene bir yenisini çıkartıyor ve biz de merakla özelliklerini araştırmaya başlıyoruz. Yakın zaman içinde 6 ve 6 plus modeli ile karşımıza çıkan İphone, 2015 yılının ilk 6 ayında her zamanki gibi S modelini bizlere tanıtacak. Genelde dış görünüşünde değişiklik yapmıyor ama bakalım bu sene de aynısını uygulayacak mı?

Şimdi sizlere anlatacağımız teknik özellikler kesin bilgi olmayabilir, birkaç güzel tahmin var ama bakalım ne kadar doğru çıkacak. Öncelikle ekran teknolojisinde çığır açmayı hedefliyorlar. Görüntü kalitesinden bahsetmiyorum, klasik tuş sistemi ile normal dokunmatiği bir arada buluşturan bir şey olacak. Böyle dediğimiz zaman aklınıza Blackberry geliyor ama normal tuş olmayacak. Örneğin basma paneli olacak, buradaki alanlar biraz daha kabarık gibi olup sanki tuş varmış hissi verecek. Dokunmatik alanında ise eskisi gibi kullanmaya devam edeceksiniz. Akıllı telefon olayını bambaşka bir boyuta taşıyan bu özellik, birçok kişinin İphone’u tercih etmesini sağlayabilir.


İphone her ne kadar hızlı bir telefon olsa da, bu kadar yüksek ücretler ödeyip 1 GB RAM olması birçok kişiyi şaşırtıyordu. Artık yeni modellerdeki fazla fonksiyonlar, güçlü işlemcileri 1 GB Rami kaldırmayacağı için İphone 6S modelinde 2 GB LPDDR4 Ram olacağı düşünülüyor.

Yeni İphone 6S’te A9 işlemci olması bekleniyor. Akıllı telefonların sorunu şarj, bu yeni işlemci yüzde 20 güçlü olmasına rağmen yüzde 35 düşük enerji harcayarak size uzun saatler boyunca kullanım imkanı sunacak. Ayrıca parçaların daha ince olacağından dolayı farklı işlemler için yeni teknolojik parçalar da eklenebilecek.

Kamerada gelmesi düşünülen yenilik ise çift lens CMOS olacak. 10 mega piksel olması düşünülen ürün size düşük gelebilir ama İphone modellerinin 5 mega piksellik kamerası ile birçok modelin 10 mega pikselinden daha iyi performans gösteriyordu. Yani bu yeni kamera ile daha gerçekçi fotoğraflar çekebileceksiniz.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi İphone 6S için gelebilecek bu teknik özellikler şimdilik tahminden ibaret, resmi bir açıklama yok ama umarım beklentileri karşılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.