Yanlışlıkla Atılan Mesajı İptal Etme Programı Nasıl Çalışır

Gündeme bomba gibi düşen bir uygulama var. Birçok kişi, samimi arkadaşına mesaj yazarken birden yanlış kişiye gönderiyor ve geri dönüşü olmayan bir pişmanlık ortaya çıkıyor. Belki de çok sinirlisiniz, o an için yazdınız ama hemen mesajı iptal etmek istiyorsunuz, peki, ne yapacaksınız? Amerikalı bir şirket yaptığı uygulama sayesinde bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Bu programı nasıl çalışacak? Amerikalı Strings Şirketinden gelen bilgiye göre, uygulamanın yüklü olduğu telefondan gönderilen mesaj, fotoğraf, video gibi paylaşımlar, hem sizin hem de karşı tarafın telefonundan silinebiliyor. Eğer siz uygulamadan karşı tarafa müsaade etmezseniz hiçbir şekilde verilerini kendi telefonuna indiremiyor.


Yalnız, yanlışlıkla gönderilen mesajı iptal etmek için aynı uygulamadan karşı tarafta da olması gerekiyor ki bu olumlu bir durum değil. Balasanyan isimli uygulamanın özellikleri herkesi tatmin etmeyebilir.

Belki birçoğunuz bu tür uygulamaları yeni duyuyorsunuz ama öncesinde de ilginç mesaj iptal etme programları yer alıyordu. Mesela, invisible Text, ansa gibi aplikasyonlar, kendini imha eden mesaj kategorisine giriyordu. Aslında mesajlar saatli bomba gibi, bir süre duruyor, sonra kendiliğinden yok oluyor.

Tabi, bu tür uygulamalarda açıklar olabilir. Bilgisayardan verileri sildiğinizde geri getirebildiğiniz programlar vardır, yani alt yapıda kalan izler taranarak bilgi yeniden kurtarılır. Mobil mesajlarda da aynı tür olayın yaşanma ihtimali de var.

Evet, sizlere yanlışlıkla atılan mesajları iptal etme ile ilgili 2-3 programdan bahsettik. Tam olarak istekleri karşılayacak aplikasyonlar olmasa da, zamanla onlar da piyasaya çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.