Whatsapp WEB Nasıl Kurulur, Nasıl Kullanılır

Whatsapp günlerdir beklenen olayı sonunda gerçekleştirdi ve artık Whatsapp konuşmalarınıza Google Chrome’dan da yapabileceksiniz. Facebook sayesinde iyice gelişen mesajlaşma servisi kendini farklı bir boyuta taşıdı. Şu an için, Android ve Windows Phone telefonlar, gerekli ayarları yaptıktan sonra Web üzerinden arkadaşları ile yazışabilirler. İOS için halen bir açıklama yok, ne zaman geleceği konusu bilinmiyor.

Peki, Whatsapp web nasıl kullanılır? Öncelikle, Chrome browser açın ve web.whatsapp.com yazın. Whatsapp son versiyonu indirin, ayarlar bölümünden Whatsapp Web kısmına girin. QR kodunu Whatsapp’tan okuttuktan sonra artık siz de bilgisayarınızdan kullanmaya başlayabilirsiniz.


Web kısmı henüz yeni olduğu için bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Mesela, bazı kişiler bildirimleri alamadığını, ses çıkmadığını söylüyorlar. Web ayarlarından bu bildirimlerin seslerini tamamen kapatmış olabilirsiniz. Eğer bunu yapmanıza rağmen hala tarayıcıdan ses gelmiyorsa genel ayarlardan bütün web bildirimlerini sessize al gibi bir ayar yapmış olma ihtimaliniz çok yüksek. Chrome bildirimleri kısmından rahatsız etme modunu tekrardan işaretleyip deaktif etmeniz gerekiyor. Web tarayıcı ile ilgili sıkıntı varsa, web.whatsapp.com:443 adresinin ayarlar kısmından işaretli olduğundan emin olun.

Chrome’dan bildirimleri alabilmek için gelişmiş ayarlar kısmından içerik ayarlarına giderek, bildirim ayarlarından gösterime izin ver seçeneğini aktif etmelisiniz. Yine sorun devam ederse istisnaları yönet alanına giderek, web.whatsapp adresi engelli alana düşmüşse onu oradan kaldırın.

Bana Whatsapp Webden ses falan gelmesin arkadaş derseniz, Whatsapp Web menüsünden rahatsız etme alanından, haftalık, aylık veya yıllık olarak değişim yapabilirsiniz. Bilgisayar başında Whatsapp muhabbetleri umarım işinizi görür, bizi takip etmeye devam edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.