Facebook’ta Ses Yazıya Nasıl Dönüşecek?

Facebook, büyüklüğünü bir kez daha ispat etti ve yepyeni bir buluşla karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Artık, klavye ve tuşlara bağımlı kalmanıza gerek kalmayacak, siz söyleyeceksiniz, yazınız otomatik olarak karşıya gidecek. Facebook sesi yazıya dönüştüren uygulamanın denemelerine başladı bile.

Eğer Facebook bu uygulamayı başarı ile sonuçlandırırsa kullanıcı kitlesini bir hayli artıracak. Zaten dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olsa da, yenilik yapılmayınca bazı kişiler sıkılara kaçabiliyor. Bu buluş sayesinde ise tam tersi olacak ve Facebook rekor kırmaya devam edecek. Düşünün, biri ile dertleşiyorsunuz, yaz, yaz bitmiyor, ama bir de konuştuklarınızın otomatik gittiğini düşünün, işiniz ne kadar rahatlar değil mi?


Yetkililerden gelen açıklamaya göre, bu uygulama test amaçlı birkaç kişiye uygulanacak, onlar konuşmalarını yazıya dönüştürüp testlere başlayacaklar. Mevcut hatalar tespit edilecek, sorunlar giderilecek, testler başarı ile tamamlandıktan sonra bütün Facebook kullanıcılarının kullanımına açılmaya başlanacak.

Facebook Messenger üzerinde şu an sesli mesaj gönderimi aktif olarak yapılabiliyor. Denemeler bittikten sonra artık siz de konuştuklarınızın yazılı olarak karşıya gitmesini sağlayabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.