E-okul Sisteminde Not ve Takdir, Teşekkür Nasıl Takip Edilir

E-okul Sistemi Ne İşe Yarar

Teknoloji sadece eğlence dünyasını değil, eğitim dünyasında farklılaştırdı ve kolay bir hale getirdi. Sanal alem sayesinde, okuldaki notlarınız hesaplayarak, takdir mi, teşekkür mü? Aldığınızı da öğrenebilirsiniz. E-okul sisteminde, aileleri bilgilendirme sistemi ve yöneticileri bilgilendirme olarak 2 tür sistem yer almaktadır. Yönetici kısmından sadece okuldaki müdürler, öğretmenler yararlanabilir, öğrenciler veya veliler giriş yapamazlar. Aile-veli bilgilendirmede ise çocuğunuzun okuldaki son durumu hakkındaki bütün bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

E-okul Aile Bilgilendirme


Evde internet bağlantınız varsa kolay bir şekilde bu bilgilendirme sisteminden yararlanabilirsiniz. E-okula giriş yapabilmek için Vatandaşlık numarası ile çocuğunuzun okul numarasını bilmeniz yeterlidir. Her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz sistemden neler öğrenebilirsiniz? Bir göz atalım.

İlk olarak bütün velilerin yakındığı devam sorununu görebilirsiniz. Çocuğunuz sizden habersiz bir yerlere gitmiş mi, derslerine düzenli girmiş mi? Hepsinden online şekilde haberdar olabilirsiniz.

Not bölümünde ise; şimdiye kadar hangi sınavlara girmiş, sınavlarda aldığı sonuçların başarısı nedir, sonraki sınavı hangi tarihte? Bütün soruların cevaplarına kolayca ulaşabileceksiniz.

Proje, okul hayatında önemli yeri olan, çocuğunuzun ileride başarılı olmasını sağlayacak en önemli ödev çeşididir. E-okul sisteminde proje ödevi var mı, ne zaman yapılması gerekiyor, an ve an takip edip çocuğunuzun başarılı olması için onu destekleyebilirsiniz.

En önemli noktaya geldik, e-okulda karne notu: Burada şimdiye kadar alınan puanlar ile birlikte, okul bitiminde ortalama ne kadar puan ile mezun olacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Okul sonlarında doğru diploma notu değerlidir, e-okul sistemi sayesinde oturduğunuz yerden çocuğunuzun kaç puan ortalama ile mezun olduğu takip edebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.