Galaxy S5 Önbellek Nasıl Temizlenir Ne Yararı Vardır

Mobil telefonlardan en iyi performansı alabilmek için önbellek nasıl temizlenir bilmek gerekiyor. Gün içinde sürekli kullandığınız telefonda o kadar çok aktivite yapılıyor ki, bu da zamanla telefonun yavaşlamasına vesile oluyor. Galaxy S5 modellerinde önbellek temizlemek için belki farklı Android uygulamaları yüklüyorsunuzdur, bu uygulamaların birçoğu fayda yerine zarara neden olur, çünkü telefonunda bir takım kırıntılar bırakmaktadır.

Samsung S5 modelinde önbellek temizlemenin en büyük yararı; oluşabilecek ani takılma ve kapanma gibi sorunları önlemektir. Telefonda birçok şey birikir, siz bunları temizlemez bir de üstüne güncelleme yaparsanız hop, takılmalar başlayacaktır. Galaxy S5 telefonunuz uzun süre size hizmet etsin, çökme işlemleri yaşanmasın istiyorsanız şimdi size önbellek nasıl temizlenir, onu anlatacağım.


Önbellek için ayarlardan temizlemek de mümkündür ama size daha etkili bir yol anlatacağım. İlk olarak cihazınızı tamamen kapatın, sonrasında ana menü tuşu ile birlikte ses yükseltme tuşuna aynı anda kısa bir süre basılı tutun. Zaten bu arada ekrana “Samsung Galaxy S5” diye logo gelecektir. Bu işareti gördükten sonra tuşları bırakabilirsiniz. Ardından bir menü gelecek, oradan önbelleği temizle kısmına ses tuşlarını kullanarak erişebilirsiniz. İngilizce kullanıyorsanız Wipe Cache Partiton olana tıklayınız. Sonrasında ise işlemin bittiğine dair ileti alacaksınız ve artık S5 telefonunuz temizlendi!

Siz de Samsung akıllı telefonlarınızda bu taktiği kullanarak telefonunuzun performansını artırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.