YGS ve Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri ve Ücretleri

YGS ve Yatay Geçiş Başvurularında Son Tarih

Milyonları ilgilendiren YGS ve Yatay geçiş sınavları 19 Ocak Pazartesi gününe kadar başvuru yapabilecekler. Bu son tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Para yatırma işlemi için son tarih ise 20 Ocak olarak belirlendi.


YGS başvurularında eğer ÖSYM sisteminizde çok eski olmayan fotoğraf ve konum bilgileriniz yer alıyorsa internet sitesinde kolayca başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurularını ÖSYM merkezlerinde yapacak olanlar ise sadece mesai saatleri içinde işlem yapabilecekler. Yatay geçiş ve YGS başvurularını yapmadan önce mühürlü form, TC kimlik numarası olan kimlik veya pasaport, güncel bir fotoğrafınızı yanınızda götürmeyi unutmayınız.

İnternet üstünden yapacağınız başvurular için 19 Ocak saat 23.59’a kadar süreniz var. YGS için ödenecek ücret 50 TL olurken Yatay geçiş sınavı için 115 TL para yatırmanız gerekecektir. İnternet üzerinden başvuru yapmadan önce şifreniz doğru olduğundan emin olun ki son dakika sürprizi yaşamayın.

YGS ve Yatay geçiş sınavları için başvuru şartlarının olduğu kitapçıkları dikkatle okumanız gerekiyor. İnternetten bu kitaplara e-book olarak ulaşabilirsiniz. Öyle bir imkanınız yoksa ÖSYM merkezlerine giderek bir tane temin edebilirsiniz. Bu pazartesi gece yarısına kadar başvurularınızı yaptıktan sonra ertesi gün mesai saatlerin içerisinde gereken ücreti yatırmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.