İphone 6 Şarj Süresini Uzatmanın Yolları Nelerdir

Akıllı telefonlarda çağın sorunu olan şarj süreleri için birkaç ufak taktik işinizi kolaylaştırabilir. İphone 6 özellikler bakımından çok şarj yiyor, bu yüzden şarj süresini daha uzun kullanabilmek için farklı yollar denemek gerekiyor.

İphone serilerinde şarjı en çok tüketen şeylerden biri de, kullanılan uyguların kapatılmadan başka bir alana geçiş oluyor. Arka plan uygulamalarını yeni özelliğini kapatmak pil ömrünüzü uzatmaya yarayacaktır. Bunun için İphone ayardan genel bölümüne giderek değişikliği kolayca yapabilirsiniz.


Akıllı telefonlarda en çok yapılan şey, hiçbir ses veya ileti gelmese de sürekli ekranı açıp bakmak oluyor. Bu olay iphone ve benzeri telefonlarda şarj tüketimini çok hızlandırıyor. Bu yüzden, özellikle İphone 6 kullanıcıları, ileti gelmediği halde merakınıza yenik düşüp sürekli ekranı aç-kapa yapmayınız.

İphone 6 kullanıcıları İOS 8 sayesinde pilin en çok hangi alanlarda gittiğini görebilirler, buradan takip ederek gereksiz gördüğünüz kullanımları azaltabilirsiniz. Ayrıca, erişilebilirlik bölümünden hareketi azalt seçeneğini etkin yaparsanız biraz daha şarj süresini uzatırsınız.

İphone 6’da en çok kablosuz ağ kullanıyorsunuz, yalnız bu alanın sürekli açık olması şarjı yiyor. Yani, kablosuz bir ağa bağlı olmadığınız halde arama aktif ise sürekli sinyal arayan telefonunuzun da pil ömrü azalmaya başlıyor.

Akıllı telefonların en fazla şarjı yiyen bölümü konum servisidir. GPS gibi bir hizmet uydudan bilgi çekerken şarjı adeta emer. Bu yüzden bu alanı sadece paylaşım yapacağınız an açın, diğer zamanlarda sürekli kapalı tutun.

Apple’ın otomatik güncelleme ve indirme ayarlarını deaktif ederek şarj ömrünüzün yeteri kadar artacağını fark edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.