Yeni Xiaomi Mi Note Teknik Özellikleri ve Piyasa Fiyatı

Xiamo firması, 100-150 dolarlık kaliteli ürünleri ile dikkatleri üzerine çekmiş ve Samsung gibi bir firmanın satışlarının azalmasını sağlamıştı. Genelde küçük modeller ile dikkat çeken Xiaomi firması, İphone 6 plus ve Galaxy Note serisi ile mücadele edebilmek için yeni modeli Mi Note’u piyasaya sürdü. Xiaomi Mi Note, teknik özelliklerine rağmen 451 Dolarlık düşük fiyatı ile dikkat çekiyor çünkü muadili modellerin değeri 2000 TL civarında.

Xiaomi, 5.7 gibi devasa bir ekran ile karşımıza gelecek. Gorilla Glass kullanan firma kaliteden taviz vermemiş, ayrıca 2.5D özel ekranı ile görenler büyülüyor. Büyük ekranlı modellerin en büyük sorunu şarjı çok yemesidir. Xiamo firması, kullandığı yeni bir teknoloji sayesinde enerji kullanımını azaltarak şarjın en tasarruflu şekilde kullanılmasını sağlayacak. Mi Note ürünü kullandığı yüksek işlemci Snapdragon 801 ile de takipçilerini sevindirdi. Bu kadar özelliğe rağmen 161 gram ağırlığında ve 5.1 mili metre inceliği ile dikkat çekiyor.


Akıllı telefonların en çok kullanıldığı alanlardan biri fotoğraf çekimidir. 13 mega piksel arka kamerasındaki çift LED teknoloji sayesinde çok gerçekçi fotoğraflar çekebileceksiniz. Ayrıca öz çekim hayranlarına özel olarak ön kamerası da 4 mega piksel olarak düşünülmüş.

Hızdan taviz vermeyen Xiaomi, 3GB Ram ile performansı çok artıracak. Ayrıca 3000 mili amper bataryası da kısa sürede biten şarja derman olabilir. Ürünün 16GB modeli 370 dolardan satışa çıkacak, 64 GB modeli ise 451 Dolar, yani büyük markalara baktığımız zaman 2 katından fazla bir fiyat farkı var. Xiaomi firması birçok büyük şirketin canını yakacak gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.