Lumia 435-532 Özellikleri ve Fiyatları

Windows, kendi logosunun telefonlarına koyduğu ilk ürünlerden olan Lumia 435 ve 532 ürünlerinin özellikleri ve fiyatı merak konusu, şimdi size bu iki model arasındaki farklar hakkında bilgiler vereceğim.

Lumia 532 modeli, Windows’un Nokia ismini silerek kendi ismi ve logosunu kullandığı ilk model olarak karşımıza çıkıyor. Lumia 435 ve 532 modellerinin en dikkat çeken özelliği ise fiyatları, 532 modeli 79 Avro gibi bir fiyata sahip iken 435 modeli ise 69 Avro ile satışa sunularak piyasayı oldukça düşürecek gibi görünüyor. Fiyatları arasında 10 Avro fark bulunması da aslında özellikler açısından çok büyük farklar olmadığını bizlere kanıtlıyor.


Lumia 435 özellikleri ise fiyatına göre iyi gibi görünüyor. 480p çözünürlüğe sahip ve LCD ekranı bulunuyor. 2 çekirdekli Snapdragon 200 işlemcinin bu modele yeteceği düşünülmüş. 4 inç küçük ekrana sahip modelin ise bataryası 1560 mili amper olarak tasarlanmış. 1 GB Ram ve 8 GB depolama birimi yer alıyor fakat SD kart sayesinde 128 GB’a kadar kapasite artabilecek. Aslında akıllı telefonlardan çok normal telefon fiyatına satılan bu üründe kameralara pek önem verilmemiş. 2 mega piksel arka kamera bulunan 435 modelinin ön kamerası ise VGA olacak, öz çekim için pek net görüntüler alınamayacak gibi görünüyor ama bu fiyata da anca bu kadar.

Lumia 532 modeli ise 435’in bütün özelliklerine sahip, tek farkı ise arka kamerası 5 mega piksel olacak. Yani 10 Avro fark sadece kamera için gibi görünüyor. Here Maps özelliği ise dikkat çekici olmuş, bu kadar düşük fiyata yine de bu özellikler fena değil gibi görünüyor. Windows artık herkesin akıllı telefon kullanma vaktinin geldiğini düşünerek böyle bir strateji uygulamış olmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.