CES 2015’te Tanıtılan Akıllı Saatler Nelerdir

Her sene teknoloji hayranlarının merakla beklediği CES, 2015 senesinde yine birbirinde kaliteli ürünlerin tanıtılmasını sağladı. Hayatınızı daha çok kolaylaştıracak olan akıllı saatler nelerdir gelin bir göz atalım.

CES fuarında tanıtılan 4GB’lık RAM’e sahip telefon ise tarihe geçti. Akıllı saatlerin kapsamındaki ilk ürünümüz Alcatel Watch olacak, çok kısa ve öz bir isim seçilmiş ama piyasadan kaybolmaya başlayan Alcatel firması tekrar adından bahsettirecek gibi görünüyor. Akıllı saatlerin çoğu köşeli şekilleri tercih etse de Alcatel, saat standartını bozmamış ve yuvarlak bir tasarım tercih etmişler. Onetouch Watch 4 çeşit kayışa sahip olacak, ekran için kaliteli bir ürün ve tasarım kullanan firma, ayrıca kişilerin günlük yaptığı etkinliklerin de kaydedilmesini sağlayacak bir sistem yapmışlar.


CES 2015 teknoloji fuarındaki bir diğer ürün ünlü firma Sony’den. Sony aslında akıllı saat piyasasına giren ilk isimlerden, yaptıkları 3. Yenileme sonrası Smartwatch 3’ü tanıttı. Sony bu sefer eskisi gibi dayanıklılığa önem vererek, paslanmaya çelik ve özel şekil ile piyasaya giriş yapmayı planlıyor.

Lenova her alanda karşımıza çıkmaya başladı. Akıllı telefon piyasasına da girdikten sonra akıllı saat yapmasa olmazdı zaten. CES 2015’te Lenova diğer şirketlere oranla farklı bir strateji izlemiş. Şarj sıkıntısını göz önüne alarak e-mürekkep ismi verilen özel bir teknoloji kullanan firma, bu sayede zırt pırt şarj etmek yerine hafta 1 defa şarj etmeniz yeterli olacak diyor.

Garmin Fx3 modeli ise GPS ve kalp ritmi takip özelliklerini eklemiş. Bunlar çok faydalı şeyler ama bu kadar çok özellikle şarj kaç saat dayanır o konuda henüz net bir bilgi elimize geçmedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.