2015 Yerli Filmi Fatih’in Fedaisi Kara Murat Konusu-Özeti

Eski yıllarda belki hepimiz Cüneyt Arkın’ın canlandırdığı Kara Murat filmini izledik. O kadar çok konu vardı ki, şimdi yeni jenerasyon bu filmlerden birini tekrar canlandırdı. 2015 yılının yerli filmleri arasında yer alan Fatih’in Fedaisi Kara Murat, eski ve keyifli günleri bizlere tekrar yaşatmaya çalışacak. Filmin konusunu hepiniz biliyorsunuz ama yine de kısa bir özet geçelim.


Kara Murat, hiçbir şeyden korkmayan, atik ve bir o kadar da cesur akıncı beyidir. Her zamanki gibi Osmanlı İmparatorluğu ile Bizanslılar savaş içerisindedirler. Sırbistan’daki bu zorlu savaşta, korkusuz Kara Murat düşmanların arasında öyle bir giriş yapar ki koca savaşın kaderini tek başına değiştirir. Bu çetin mücadele sonrasında gösterdiği başarılar ile ne kadar cesur olduğunu herkese göstermiş olur ve Bizans da artık Kara Murat’ı yakından tanımaya başlar. Osmanlı halkı, ailesi ve bütün sevdikleri onun için çok değerlidir ve hepsini korumak için elinden geleni yapar. Osmanlı’nın tahtında Murat vardır ve onun tahtan inmesini bekleyen Orhan Çelebi fırsat kollar. Sultan Murat ise tahtı küçük oğlu Mehmet’e bırakmak istemektedir, tabi bu kadar küçük birinin tahta geçmesini fırsat bilen düşmanlar değişik planlar yaparak Osmanlı’yı yıkmak isteyeceklerdir. Kara Murat gibi bir cevher varken işleri pek de kolay olmayacaktır.

Kara Murat Fatih’in Fedaisi filmi, 66-72 senesinde 2 defa çekilen ve efsane isimlerin canlandırdığı bu yapım 2015’te tekrar karşımıza geliyor. Aytekin Birkon’un yönettiği filmde Kara Murat rolünü ise Fatih Usta üstlenmiş. 16 Ocak 2015 tarihinde vizyona girecek olan Fatih’in Fedaisi Kara Murat’ı izlemeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.