Bu Hafta Hava Nasıl Olacak Soğuklar Geri mi Geliyor?

Bu Hafta Ülke Genelinde Hava Nasıl Olacak

Bu hafta, kuvvetli rüzgâr, yağış, kar ve Sibirya soğuklarından sonra adeta bahar havası başladı. Bir anda bahar mı geldi acaba diye düşünmeye başladık ve sevindik. Yalnız, bu sıcak hava geçici, tekrarda soğuk ve yağışlı havalar geliyor.


Meteorolojiden gelen bilgilere göre bu hafta hava yağışlı olacak. Marmara Bölgesinin ve Ege’nin birçok kesiminde Pazartesi yağmur etki gösterecek. Trakya taraflarının ve Marmara’nın yüksek kesimlerinde ise Pazartesi günü karla karışık yağmur birçok büyük şehri etkisi altına alacak.

Salı günü ise Akdeniz’in batısı, Ege Bölgesinin neredeyse tamamı yağmurun etkisi altında olacak. Egenin iç kesimleri, Anadolu’nun iç kısımları ve Karadeniz’in doğu kısımları ise kar yağışı altında kalacak. Yağışlar yer yer etkisini artıracak ve rüzgâr da kuvvetlenmeye başlayacak.

Meteoroloji ise Ülke geneline uyarıda bulunarak aşırı rüzgârlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Bu akşamdan başlamak üzere, pazartesi sabahı da dâhil olmak üzere rüzgâr hızını artırarak fırtınaya dönüşecek.

Bu hafta hava nasıl olacak merak ediyorsanız, evinizi sel baskınlarına karşı koruyun, ayrıca soba kullananlar kesinlikle dikkatli olsun. Heyelanların artması ve çatılardaki malzemelerin uçması gibi pek çok olayla karşılaşabilirsiniz. Havaların 1-2 gün ısınmasına aldanmayın, soğuk hava tekrar bütün ülkeyi etkisi altına alacak ve hazırlıksız yakalanmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.