CES 2015 Yüksek Bataryalı Telefon Tanıtıldı

Teknoloji fuarı CES 2015’te Amerikan şirketi Blu Products, öyle bir telefon tanıttı ki bataryası tam 5000 mili amper. Studio Energy ismini verdikleri bu telefon, bütün akıllı telefon kullanıcıların ortak sorunu olan bataryanın çabuk bitmesine çare olacak gibi görünüyor.


Şimdi sizlere bu yeni akıllı telefonun yüksek bataryalı olmasının yanı sıra ne gibi özellikleri olduğu hakkında bilgi vermek istiyorum. 5000 mili amper gerçekten iyi rakam, özellikle İphone gibi bir markanın bile 1400 mili amper olması gerçeği yansıtıyor. Galaxy Note serisi ise 3000 mili amper civarlarında ki, böyle büyük boyut telefonun bu batarya ile idare edebilmesi bu yeni ürünün daha iyi olacağını bize kanıtlıyor. Yüksek bataryasının yanı sıra 4 çekirdeği olan Media Tek işlemci kullanılmış. 720p çözünürlüğe sahip olan Studio Energy, 5 inç geniş ekrana sahip. Ram seviyesi 1 GB olan modelin 8 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Tabi, SD kart desteği sayesinde 64 GB gibi büyük bir kapasiteye kadar çıkarabilirsiniz. Bataryasına nazaran özellikleri birçok telefona göre düşük gibi görünüyor ama aslında oldukça kullanışlı, bu sayede batarya oldukça uzun süre kullanılabilecek. Studio Energy modelinde 8 mega piksel arka kamera yer alırken, 2 mega piksel de ön kamerası bulunuyor.

Studio Energy, Android 4.4 Kitkat işletim sistemi ile karşımıza çıkacak. 180 gram gibi hafif ağırlıkta olan bu model 10.4 mili metre kalınlığındadır. Akıllı telefonların ömrünü en çok 3G bağlantılar tüketmektedir. 3G sürekli aktif olduğunda sadece kısa bir süre dayanabilmektedirler. Bu yeni modelde 33 saat boyunca 3G ile konuşma yapma şansını yakalayacaksınız. Bekleme süresinin ise 1090 saat olarak belirlenmesi herkesi şaşkına çevirdi. Şimdi sıra geldi bu meşhur telefonun fiyatına. Bu kadar özellikten sonra çok yüksek bir fiyat beklerken 179 Dolar etiketini görünce şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. İlk olarak Amerika piyasasında satışa girecek olan model ülkemizde ne zaman satışa sunulacak merak konusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.