Apple Watch Özellikleri Piyasaya Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Akıllı telefonların kullanımını kolaylaştıran akıllı saatlerin popüler olduğu şu günlerde Apple gibi dev bir firma da Apple Watch teknolojisini duyurmuştu. Piyasaya çıkış tarihi heyecanla beklenen ürün Mart 2015 tarihinde Apple mağazalarında satılmaya başlanacak.

Apple Watch’ın en önemli özelliği, insanlar için değerli olan sağlık ve egzersiz konusuna büyük önem verileceği duyurulmuştu. Özel olarak safirlerle kaplanan Apple Watch, öyle kolaylıkla çizilen basit saatler gibi olmayacak. Ürünün özel motoru sayesinde yumuşak ve sert dokunuşları farklı şekilde algılayabilecek. Ayrıca, sahip olduğu kalp sensoru sayesinde sağlığınız hakkında birçok bilgiyi sizlere sunabilecek. Şimdi ilk etapta bahsettiğim sert dokunuşun manasını açıklayalım. Aslında bu klasik bilgisayarda kullandığınız sağ tık özellikler menüsü tekabül ediyor. Ekrana sert şekilde bastığınızda özellikler menüsüne ulaşabilirsiniz.


Apple Watch’un en iyi özelliklerinden biri de kablosuz olarak şarj edilmesidir, ayrıca siri özelliğini kolayca burada da kullanabileceksiniz. Birçok kişi bu akıllı saati sadece sms okuma veya konuşma olarak adlandırabilir ama İphone’daki birçok uygulamayı Apple Watch’ta da görebileceksiniz.

Kalp ritminizi ölçtükten sonra isterseniz arkadaşınıza bu titreşimi özel olarak gönderebilirsiniz, karşı taraf ise ritmik titreşimler ile cevabı alacaktır. Merakla beklenen Apple Watch’ın fiyatı ise 349 Dolar olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.