Toshiba Transfer Jet Nedir Özellikleri Nelerdir

CES 2015 fuarında öyle teknolojiler tanıtıldı ki, işleriniz umduğunuzdan daha kolay ve hızlı şekilde görülebilecek. İphone, güvenliğe verdiği önem nedeni ile veri transferler adeta bir işkence haline geliyordu. Her telefonla transfer yapamama, aktarma için telefonu bilgisayara bağlama gibi uzun ve zor bir uğraş gerektiriyordu. Bu büyük sorunu ön gören firma ise Toshiba, CES 2015’deki muhteşem ürünü İphone kullanıcılarını çok rahatlatacak.


Transferjet nedir, ne değildir bir inceleyelim. Bütün Apple cihazlarında kolaylıkla kullanabileceğiniz Toshiba transferjet, 3 saniye gibi kısa bir sürede 100 megabaytlık bir veriyi kolayca çekebilme özelliğine sahip. 6-7 sene öncesinde buna benzer teknolojiler gün yüzüne çıktı ama yavaş olması nedeni ile pek tercih edilmiyordu. Toshiba gibi kaliteli bir markanın yaptığı transferjet ise ismi gibi çok hızlı ve artık veri transferi çok rahat olacak.

Transferjet bluetooth gibi aktarımlara oran çok hızlı, bluetooth ile saniye 25 megabayt hıza kadar çıkabilirken transferjetin 375 megabayta kadar çıkan hızı sayesinde aldığı ismi sonuna kadar hak ediyor. Toshiba, CES 2015 fuarında açıkladığı ürünü ilk olarak Japonya’da satmayı planlıyor. Fiyatı ise çok abartı değil, 40 Dolara alabileceğiniz bu ürün yaklaşık birkaç ay içinde dünyanın her yerinde yaygın bir şekilde satılmaya başlanacak. Eğer siz de Apple ürünlerine hayransanız, bu ürün çıkar çıkmaz alın ve müziklerinizi, resimlerinizi ve videolarınızı jet hızı ile transfer etmeye başlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.