Kar Yağışı Nedeni ile Tatil Olan İller Hangileridir

Kış gelmedi derken aşırı soğuklar ani şekilde bastırmaya başladı. Yoğun kar yağışı nedeni ile İstanbul’da okullar tatil olurken tabi, birçok farklı ilimizde de tatil olan okullar bulunuyor. Şimdi sizlere tatil olan iller listesini yayınlıyoruz.

Meteorolojinin tahminleri doğru çıktı ve Pazartesi itibari ile kar yağışlar başladı, hayatı felç eden hava sonrası İstanbul dahil birçok ilde okullar tatil.


Burdur, akşam saatlerinde meydana gelen yoğun kar yağışı sebebi ile Valilik yaptığı açıklamadan sonra eğitim ve öğretim görenlere 1 gün tatil verildiğini açıkladı. İlk öğretim, orta öğretim ve lise düzeyinde eğitim görenler ve verenler, tatil yapacaklar.

Malatya, MEB’den alınan bilgiye göre, bu ilimizde de kar yağışı çok fazla, özellikle Arguvan-Arapgir İlçelerindeki yağış, ilk-orta ve lise okullarına 1 gün kar tatili verildi. Yatılı olarak öğretim görenlere ise tatil verilmediği de gelen açıklamalar arasında yer alıyor.

Uşak, Valilikten gelen açıklama sonrası, kötü hava koşullarının yaşanması ve ertesi gün de sürecek olması nedeni ile eğitim veren her kuruma 1 gün kar tatili verildi. Ayrıca kamuda görev alanlar içerisindeki hamileler ve engelli çalışanlara da bir gün boyunca idari izin verildiği duyruldu.

Kastamonu, Şenpazar ilçesinde aşırı derecede bir kar var ve yollar kapanmış durumda. Bir gün tatil yeterli olmayacağı için 6-7 Ocak tarihlerinde sadece bu ilçedeki ilk ve orta öğretim öğrencilerine kar tatili verildi.

Ordu, bu ilimizde de havalar berbat, birçok köy ve İlçede okullar 1 gün tatil. Yatılı okullarda ise eğitim devam edecek.

Kar tatili olan diğer illerimiz ise; Bingöl, Tunceli, Balıkesir, Denizli, Bitlis, Afyon, Kütahya, Manisa’da okullara kar tatili verildi. Sarıkamış bölgesinde ise yarın ve yarından sonraki yarım gün tatil verileceği açıklaması geldi. Eskişehir’de de aşırı kar yağışı var ama yolların kapanmadığı gerekçesi ile şu an tatil hakkında bilgi gelmedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.