2015 Yapımı Tut Sözünü Filminin Konusu-Özeti

2015 yılına bomba gibi girdik ve Türk filmleri sıra ile bomba patlatmaya devam ediyor. 2 Ocak tarihinde vizyona girmiş olan Tut Sözünü filmi, size komik dakikalar yaşatacak hoş bir yapım olmuş. Şimdi sizlere Tut Sözünü filminin konusundan bahsetmek istiyorum.


Birbirleri ile çok iyi anlaşan 2 dost, aslında karakter olarak hiç benzerlikleri yoktur. İki arkadaştan biri olan Yalçın, vefat edince bu sıkı arkadaşlık büyük bir hüzünle son bulur. Bahadır ise en sevdiği arkadaşının sohbetini, deliliğini ve kendisini çok özlemeye başlar. Evde öylesine takılırken kapı çalar, Bahadır gider kapıyı açar, bir bakar ki ölen arkadaşı Yalçın’ın ruhu ve yanında İtalyan bir misafiri vardır. Filmin konusu gereği, Yalçın dünya üstündeki bir sözünü tutmadığından dolayı iki tarafa da geçememiştir. Verdiği sözü yerine getirdikten sonra araftan kurtulacak olan Yalçın’a ise sadece en iyi dostu Bahadır yardım edebilecektir. Yalçın’ın bu işi bitirmesi için 3 güne vardır, Bahadır arkadaşına yardım ederken diğer taraftan platonik aşkına da halen açılamamıştır. Tabi, Bahadır böyle sıra dışı bir olaya el attığı için de başına bir sürü iş açılır ve komedi tam da bu noktada başlar.

Oğuz Çelik‘in ilk uzun filmi Tut Sözünü, fantastik komedi ve kaliteli kadrosu ile sizlere keyifli dakikalar yaşatacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.