2015 Müzede Bir Gece Lahitteki Sır Filminin Konusu-Özeti

2 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren serinin devam filminde yönetmenlik koltuğunda Shawn Levy bulunuyor. İlk iki bölümde oldukça eğlenceli ve fantastik sahneler izlemiştik. Müzedeki karakterlerin canlanması, yaşanan macera ve komediler birçok kişiyi etkilemeyi başarmıştı. Yapımcılar da bu durumun farkında ki, her seferinde yeni bir konu ile karşımıza çıkıyorlar.


New York’taki bu müze öyle her gün görebileceğiniz, basit bir yer değil. Herkes gündüz müzeyi gezdiği zaman bütün her şey cansız ve normaldir. Gece müze kapanır, belir bir saatte müzedeki bütün her şey hareketlenmeye başlar. Bu olaylara alışık olsalar da, zamanla ilginç olaylar yaşanmaya başlar. Gece görevlisi olarak görev yapan Larry ise durumun nedenini öğrenmek için elinde geleni yapmaya başlar. Müzedekileri canlandıran olay aslında bir tablettir ve o artık eski sihrini kaybetmeye başlamıştır. Tabletin eskisi gibi güçlü ve müzedekileri canlandıracak kıvama gelmesi için Britanya Müzesi’ne gitmesi gerekmektedir. Larry bu sırrı ortaya çıkarmak ve durumu düzeltmek için zorlu yolculuğa başlamıştır.

Larry Daley‘in ilk iki filmde olduğu gibi başrol oynadığı yapımda, yakın zamanda yaşamını yitiren ünlü aktör Robin Williams da rol almıştır. Müzede Bir Gece Lahitteki Sır filmini mutlaka izleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.