Otomobillerde Kablosuz İnternet Kullanımı Yaygınlaşacak

Kablosuz internet seçeneklerinde en dar ağ araçlardadır. Hareket halinde olan bu araçlar, zamanla çekilen bölgeden uzaklaşır ve internete bağlanmamız imkansız hale gelir. Otobüslerde kablosuz internet  kullanımı olsa da, bazı bölgelerden geçişte ADSL olmadığı için kesintiler yaşanıyor ve bu da yolculuğu daha sıkıcı hale getiriyor.

Özellikle uzun yollarda araçta internet kullanımı çok önemli, yeri gelecek müzik dinleyeceksiniz, kimi zaman komik bir video seyredeceksiniz, ya da o çok uzun vakitleri kolay atlatmak için film izleyeceksiniz. İşte bu gibi durumlar için araç içindeki internet kullanımı çok önemlidir.


Şimdi telefonlarda ve tabletlerde her ne kadar mobil bağlantılar olsa da, birçok tablet sadece mobil ile bağlantılı halde, keza laptoplarda bu şekilde internete bağlanıyor. Yani araç içinde kablosuz internet olması mutlaka gerekiyor.

İşte otomobillerde kablosuz internet kullanımını yaygınlaştırmak amacı ile İngiltere’deki bir şirket bu işe el attı ve yeni bir modem geliştirdi. Eğer elinizde mobil data hatta varsa, 3G hattınızı bu cihaza yerleştiriyorsunuz, cihazı da aracınızın çakmaklık bölümüne takıyorsunuz ve artık araç içinde kablosuz bir internetiniz var.

Buzzard 2 isimli bu modemin usb girişi mevcut, yani akıllı telefonların şarj sorununa da bir nevi çözüm üretmişler. İngiltere’deki fiyatı 79 sterlin olan bu ürünün ülkemizde ne kadar satılacağı ve ne zaman piyasaya gireceği merak konusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.