HTC 2015 Yılı Akıllı Telefon Stratejisi

Akıllı telefonların sayıları, markası o kadar fazlalaştı ki, HTC çok kaliteli ürünler yapsa bile satışların olağan üstü düşüşler yaşamaya başladı. Özellikle Xiaomi gibi markalar yüksek özellikte telefonları piyasanın çok altında fiyatlara satarak bu zorlu pazardan büyük pay elde ettiler. HTC de, kaybettiği satışlarını geri kazanmak için 2015 yılında uygun fiyatlı akıllı telefon stratejisini izleme kararı aldı.

HTC firması ilk zamanlarda bu büyük akıllı telefon pazarının % 10’luk kısmına el koymuş olsa da zamanla satışları çok azaldı. 2015 senesinin ilk ayında HTC 820 modeli ile yeni stratejisini hayata geçirmeyi planlıyor. Ocak ayından sonraki 2-3 ayda aynı taktik ile uygun fiyatla telefon üretmeye ve farklı modeller çıkarmaya devam edecek.


HTC 820 modelinin özellikleri hakkında ön bilgi vermek istiyorum. Uygun fiyat dediğimizde kalitesiz mi olacak sorusu aklınıza gelmiş olabilir ama düşündüğünüz gibi olmayacak. Octa Core gibi yeni nesil işlemci ile birden fazla oyun ve uygulamayı çalıştırdığınızda yavaşlama yaşamayacaksınız. 7,74 mili metre inceliği ile 5.5 inç ekranın büyüklüğünü hissetmeyeceksiniz. Artı ön ve arka kamera arasındaki uçurum farklar olmayacak, HTC 820 modelinin arka kamerası 13 mega piksel ve ön kamerası tam 8 mega piksel olacak. Artık öz çekimlerinizi daha net şekilde çekip paylaşabileceksiniz.

Tabi, bu stratejiyi sadece HTC firması uygulamayacak, zaten hali hazırda orta halli firmalar bu taktiği deniyor, lakin Microsoft yaptığı araştırmalar ve açıklamalar sonrasında, insanların büyük bir bölümünün düşük fiyata telefon aradığını, bütçesine uygun olanı seçmeye çalıştığını söylemişti. Yani HTC ile beraber Microsoft da az para ile akıllı telefon almak isteyenleri kendisine çekmeye çalışacaklar.

HTC firması son olarak çıkardığı M9 modelinin sadece Andorid işletim sisteminde değil, Windows Phone seçeneğini de bulunduracağı haberini açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.