Xiaomi Redmi Note 2 Özellikleri ve Piyasaya Çıkış Tarihi

Akıllı telefon pazarı dur durak bilmiyor. Samsung pazarını büyük ölçüde etkileyen Xiaomi firması her geçen gün farklı ve uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri ile piyasayı sarsmaya devam ediyor. belki bir çoğunuz halen bu ismi duymadınız ama onların dünya üzerinde en çok akıllı telefon üreten 3. Firma konumuna gelmeyi başardılar. Bu başarının temelinde uygun fiyat ve yüksek özellikli akıllı telefonların da payı oldukça fazladır.


Xiaomi firması yeni ürünü olan Redmi Note 2 hakkında yeni bilgilere ulaştık. Teknik özelliklerine şöyle bir bakacak olursak; 5,5 inçlik büyük ekrana sahip olacak modelde ips lcd gibi kaliteli bir ekranda olacak. Akıllı telefonların vazgeçilmezi ise artık ön kameralarının sıklıkla kullanılması oldu, 5 mega piksellik yüksek kalite sayesinde görüntülü konuşmalar artık daha keyifli hale gelecek. Arka kamerası ise 13 mega piksel olarak düşünülmüş, bunun yanı sıra Snapdragon 615 işlemci ile hızlı olması sağlanırken 2 GB Rami sayesinde de telefonunuz yavaşlamayacak. Xiaomi 16 gb kapasiteye sahip olacak, yeteri kadar yüksek olmasa da idare eder.

Xiaomi telefonunun Ocak aylarında piyasaya çıkması beklenirken fiyatı ise oldukça düşük, bu kadar özellikli bir modelin 130 dolar civarında olması bekleniyor, tabi, ülkemize yansıması tam olarak ne olur onu yakında göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.