Galaxy Alpha İptal Galaxy A7 ve Teknik Özellikleri

Galaxy Alpha ve Galaxy A7 Özellikleri Arasındaki Farklar

Samsung firması sürekli farklı modeller çıkarıyordu ve yaptığı bir açıklamada artık çok model çıkarmayacağını duyurmuştu. Galaxy Alpha modelinin üretimini durdurma kararı alan Samsung model azaltacağız dese de hemen yerine yeni bir modelin tanıtımını yaptı bile.


Plastik kasalardan dolayı sürekli şikayetler alan firma Alpha modeli ile metal kasalı akıllı telefonlar yapmış olsa da artık bu modelin yerine daha gelişmişini piyasaya sürmeyi hedefliyor. İphone 6’nın kasa olarak daha kaliteli olmasından sonra rekabeti kızıştırma adına benzer kasa tiplerini uygulama başlayan Samsung firması, Galaxy A7 ile bu yarışı daha da kızıştırmayı planlıyor.

Öncelikle piyasadan kaldırılacak olan Galaxy Alpha modelinin özellikleri ile Galaxy A7 arasında bir karşılaştırma yapalım bakalım nasıl yenilikler gelmiş. Alpha modeli 4.7 inç geniş ekran ile kullanıcısına sunuluyordu A7 modeli ise 5.5 inç olacak. Octa 5430 8 çekirdek gibi yüksek kapasite işlemcisi olan Alpa’nın yerine Snapdragon 615 modelli kullanılmasına karar verildi. Alpha’da 12 mega piksellik arka kamera yer alırken A7 modelinde 13 mega piksel olacak. Alpha’da ön kamera çok düşüktü, 2.1 mega piksel pek tatmin edici değildi, bunun yerine 5 mega piksellik ön kamera yer alacak. İki modelinde ram sayısı 2 GB, Alpha dahili depolama birimi olarak 32 GB kullanacaktı fakat yeni modelde diğer özellikler yükseltilmiş depolama birimi ise 16 GB olarak belirlenmiş.

Samsung bütün modellerini piyasaya sürerek rakiplerine taviz vermek istemiyor, E-A serilerinde seri üretime geçen firma S5 modelinin tutulması ile de yakında S6 modeli ile huzurlarımıza çıkacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.