Son Umut Water Diviner Filmi Vizyonda

Ülkemizde en çok adı geçen filmlerden biri de şüphesiz Son Umut olmalıdır. Ünlü oyuncu Russell Crowe’un ilk filmi olan Water Diviner filminde senaryosunu yazmasının yanı sıra başrolünde de kendisi yer aldı. Peki, o kadar film varken niye Son Umut çok konuşuldu? Bu film hem ülkemizle alakalı hem de Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan gibi ülkemizin iyi oyuncularının yer aldığı bir yapımdır.

Son Umut filminin konusu ise zorlu Çanakkale Savaşı’nın ardından 4 yıl geçmiştir, bu sırada bir ailenin yaşadıkları konu alınmıştır. Oğullarını ulaşamayan Joshua, onların Çanakkale’de hayatlarını kaybettiklerini düşünmesine neden olmuştur. Çocuklarını bulmak için karısına söz vermiştir, acıya dayanamayan anne intihar edince kahramanız da verdiği sözü yerine getirmek için Çanakkale’ye doğru yola çıkar. Dünya Savaşının yaşandığı sıralarda Osmanlık topraklarını bölüşmek isteyen dış güçler nedeni ile Joshua’nın evlatlarına ulaşması da kolay olmayacaktır.


Filmin bir kısmı ülkemizde çekildi ve bizim için iyi bir reklam olacak. Bu tarz filmler bizim filmcilerimiz tarafından çok çekiliyor ama bütçe ve teknik yetersizlikten dolayı tam anlamı ile kaliteli film yapılamıyor. Russell Crowe gibi birinde de imkanların olduğunu varsayarsak gerçekten başarılı bir yapım sizleri bekliyor.

Son Umut filmi beklentiler tam karşılamasa da ilk kez film yapan biri için iyi sayılabilir. Ayrıca Cem Yılmaz ve  Yılmaz Erdoğan gibi oyuncular filmin seyredile bilirliğini artıracak en önemli kişiler. Tabi, Russell Crowe hayranları da heyecanla bu filmi seyredeceklerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.