Samsung S6 Teknik Özellikleri ve Dış Görünümü Hakkında Detaylar

Samsung firması birkaç gün önce Edge modelini Türkiye’de satış çıkarmıştı. Sonraki seneler için ortaya çıkaracağı modellerin çalışmalarına şimdiden başlayan büyük şirket fark yaratmaya devam ediyor. S5 modelinden sonra piyasada beklenen model Galaxy S6’nın alüminyum olacağı yönünde haberler elimize ulaşmıştı. Her seferinde farklı bilgiler ve görüntüler elimize ulaşıyor.

2015 senesinin ilk aylarında açıklama beklenen Galaxy S6 teknik özellikleri ve görüntüsü hakkında bazı bilgiler elimize geldi. Samsung şirketi eski modellerinize nazaran değişiklik yaparak yeni modelinde alüminyum kasa kullanacak ama ön kapaklarında farklı renk tonlarına da yer verecek. Yani şimdiye kadar yapmadığı değişik bir tasarım ile karışımıza çıkmayı hedefliyor.


SMG 430 numarası ile karşımıza çıkacak olan S6 modeli, 5,5 inç devasa ekranının yanı sıra 1080p gibi yüksek çözünürlükle kaliteli anlar yaşamanızı sağlayacak. Galaxy S6 için çok yüksek seviye bir işlemci kullanılması beklenirken ortanın biraz üstünde olan Snapdragon 801 işlemciye yer verecek olması bizleri biraz şaşırttı.

Galaxy S6 ve Edge modellerinin yanı sıra biraz daha yüksek özellikli farklı bir model çıkarması da gündemde olan haberlerden. Ekranını 5.3 inç olarak düşündükleri diğer model Snapdragon 810 gibi yüksek bir işlemciye sahip olacak iken 4 GB Ram de kullanıcıları şimdiden heyecanlandırmaya yetti de arttı bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.