En İnce Akıllı Telefon Vivo X5 Max Teknik Özellikleri

Dünyanın sayılı şirketlerinin bulunduğu Çin’de Vivo isimli büyük şirket, X5 Max isim piyasadaki en ince akıllı telefonu herkese tanıttı. En ince telefon derken tabi ki kalınlığına göre bilgi veriyoruz, bir önceki rekor Oppo R5 isimli telefondaydı ve kalınlık 4.85 mili metre olarak kayıtlara geçmişti. Yeni telefon X5 Max ise 4.75 mili metre kalınlığı ile rekoru kırarak dünyanın en ince akıllı telefonu olma özelliğini ele geçirdi.

Vivo X5 Max akıllı telefonun teknik özelliklerine şöyle bir göz gezdirecek olursak 1920-1080 çözünürlüğe ve kaliteli Amoled ekrana sahip olacak. Snapdragon 615 işlemcisi ile 1.5 GHZ hızında ve 2 GB Ram kapasitesi olacak. Android 4.4 işletim sistemine sahip telefonun depolama alanı 16 GB, bataryası ise inceliğinden olsa gerek sadece 2000 mili amper olacak. Arka kamerası 13 mega piksel olurken 3G görüntülü konuşma için ön kamerası 2 mega piksel olacak. En ince akıllı telefon olmasına rağmen birçok modelde olmayan 2 sim kart desteğini de kullanıcılarına sunuyor.


Dünyanın en ince akıllı telefon rekorunu kıran modeli diğerlerinden ayıran en büyük özelliği ise kulaklık kullanılabilmesidir. Bir önceki Oppo modeli inceliği yakalamak için kulaklıktan taviz vermişti ama Vivo X5 Max bu açığı kapatmış gibi görünüyor. Oppo R5 modelinde kulaklık olmayınca bluetooth kulaklıktan müzik dinleniyordu ama tabi bu da ses kalitesini baya bir düşürüyordu.

Vivo X5 Max diğer yeni çıkacak modellere göre depolama alanı ve kamera yönünden düşük görünse de birçok modelin yarısı kadar olduğu için gayet normal karşılanacaktır. Zaten 4.75 mili metre olan bir telefona bu kadar birimi sığdırmak bile iyi bir marifet.

Vivo X5 Max inceliği ile göz doldururken fiyatı da diğer akıllı telefonlar düzeyine yakın seviyede bulunuyor. 485 dolar gibi bir fiyat ile siz de dünyanın en ince telefonuna sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.