AÖF Sınav Sonuçları Nihayet Açıklandı

AÖF güz dönemi için 6 Aralık tarihinde başlayan sınavların sonuçları nihayet açıklandı. Genelde sınavlardan sonra 2 hafta içinde açıklanması beklenen sonuçlar birkaç gün gecikme ile bugün açıklandı. AÖF, yaklaşık 13 senedir sınav soru ve cevaplarını elektronik kitap şeklinde yayınlıyor. Sisteme girebilmek için AÖF ana sitesinden oturum açma sayfasına tıklayarak giriş yapın, fakülte isimlerinin olduğu bölümden sınav soruları butonuna tıkladıktan sonra bölüm başlıklarının olduğunu kısımdan eğitim-öğretim senesini tıklayıp istediğiniz ders adını seçtikten sonra işlem tamamdır.

Açık öğretimde işletme-iktisat okuyorsanız vatandaşlık numaranız ile birlikte elektronik öğrenme portalından da giriş yapabilirsiniz. Batı Avrupa programından gelerek okuyan biriyseniz giriş yapmak için öğrenci numarası kullanmanız gerekecektir. Örgün olarak eğitim gören öğrencilerimiz de öğrenci numaraları ile giriş yapabilirken yabancı öğrenciler ise 9 rakamı ile başlayan numaraları ile sisteme giriş yapabileceklerdir.


Öğrenci değilim ama incelemek istiyorum diyenler de konuk ismini yazarak giriş yapabilirler ama kayıtlı kullanıcılar gibi her türlü erişim hakları bulunmamaktadır. Öğretim üyeleri ise kendileri için özel olarak verilmiş kullanıcı ismi ve şifreler ile giriş yapabilirler.

AÖF sınav sonuçları neticesinde 0-32 aralığında puan alanlar kaldı. 33-49 puan arasındakiler ise ortalama bazlı geçebildiler. 49-100 arası da direk olarak geçtiler.

AÖF bir sonraki sınav tarihi ise 24-25 Ocak olurken Bahar dönemindeki ilk sınav 25-26 Nisan, son sınavda 6-7 Haziran olarak belirlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.