İŞİD Koalisyon Uçağı Düşürdü ve Pilotu Rehin Aldı

Ürdün ordusundan gelen haberlere göre İŞİD’in uçağı düşürdüğü ve pilotlarını da rehin aldığı konusundaki bilgilerin doğru olduğu söylendi. Rakka’da terör örgütüne saldırı amaçlı giden savaş uçağının düşürülmesi olay oldu. Binerce masum Müslüman’ın öldürülmesi nedeni ile İŞİD’in bölgelerinin bombalandığı gelen haberler arasında yer alıyor. Amerika’nın da öncülük ettiği bu operasyonda düşürülen uçak sonrası nasıl bir hamle gelecek merak ediliyor.


Pilotun babası ile acı içinde evladının kurtarılması için yetkililere yalvardı. Aile ise haberi sosyal platformlardan duydu ve üzüntüsünü dile getirdi. Aileyi üzen diğer bir olay ise daha kendilerinin haberleri olmadan resimlerin sosyal ağlarda paylaşılmasına büyük tepki gösterdiler. Yetkililer ise, pilotun kurtarılması için çalışmalara başlandığını bildirerek babanın yüreğine su serpmeye çalıştılar.

Pilot 5 aylık yeni evli ve daha mutluluğu tadamadan böyle bir acı ile karşılaşmak zorunda kaldı. Ürdün 3 ay gibi bir süredir saldırılarına devam ederken böyle bir olay yaşamaları onları da çok üzdü. Dünyaya zulüm eden İŞİD için birçok ülke hiçbir şey yapmıyor ve bu yüzden dünyada tepkiler giderek büyüyor. İŞİD daha ne kadar can alacak onları kim durduracak herkes bu soruların cevaplarını bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.