NASA Gözünü Bu Kez Venüs’e Dikti

Merkür ve Ay gibi gezegenlerde detaylı araştırmalar yapan NASA, umduğu gibi bir şeyler bulamayınca rotasını  Venüs’e doğru çevirdi. NASA, Venüs’te havada bir şehir kurmayı düşündüklerini söyleyince herkes nasıl olacak o iş diye merak etmeye başladı bile.

Dünya’ya en yakın gezegenlerden biri olan Venüs’te havada asılı duran bir şehir kuracağını açıklayan NASA, Mars’ta da uygun bir yaşam koşulu bulamamıştı, aslında Venüs gezegeni de çok uygun değil ama bu seferki proje çok farklı olacak.


Venüs gezegenin üst kısımlarında canlı için yaşam koşulları neredeyse imkansız, aşırı sıcaklık, tazyikli ve asitli sular, NASA’nın inceleme yapmasını bile engellemektedir. Fakat yapılan araştırmada Venüs’ün üst kısmında, yani 50.000 metre yükseklikte yaşam canlılar için elverişli konumdadır. Yer yüzünde hayat bulamayan NASA gözünü bulutların da tepesine dikmiş durumda.

Yer yüzündeki araştırmaların zor olması nedeni ile Zeplin araçları ile incelemeler yapmayı düşünen Nasa, insansız ve güneş enerjisi ile çalışan araçları test edecek, eğer bir sorun çıkmazsa 2 profesyonel astronot inceleme için Venüs’e doğru yola çıkacak.

NASA her geçen gün farklı bir gezegene giderek bir şeyler arıyor ama halen istediklerini bulamadılar ya da kimseye net bir bilgi vermiyorlar. Filmlerden esinlenme proje ise gerçekleşir mi, kaç yüz yıl sürer bu konu hakkında net bir bilgimiz yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.