Oculus Rift Özellikleri Nedir Nasıl Kullanılır

Oculus Rift Özellikleri

Oculus Rift düşündüğünüzde kaliteli olacak, 1080 gibi dev çözünürlükte ve OLED ekranları olacak. Herkesin sorduğu soru ise kablosuz olarak mı kullanılacak oluyor ama ilk versiyonu için böyle bir şeyin olmayacağı bilgisi geldi, zaten şu aşamada kablosuzun tam randımanlı çalışması da zor gibi görünüyor. Oculus Rift 24 bit renklerin dışında 7 inçlik büyük ekranlara sahip. İnsan görünümü tam anlamı ile verebilmek için stereoskopik 3D teknolojisinden yararlanılacak. Bunun anlamı da şu; gözünüzün sol kısmı ile bakarken geniş bir alana hakim olabileceksiniz, aynı özellik ise sağ göz için de geçerli olacak. Yani alışılmış sanal gerçeklik kitlerinden çok farklı olacak.

Oculus Rift sadede 379 grm, ayrıca kızılötesi yerleri takip edebilen kamera sayesinde iyi bir hareket sensörü olacak. 1000 hz özellikli Oculus Rift’de hareketlerde gecikme olmayacak ve bu da daha gerçekçi bir deneyim sağlayacak.


Oculus Rift Kullanımı

Oculus Rift kullanıcıları eski 3D sanal gerçeklik kitlerinden vazgeçmeye başladılar bile. Tabi, yeni bir cihaz olduğu için daha üstüne eklenmesi gereken birçok şeyin olduğunu da söylemeden geçemiyorlar. Kafaya takılarak kullanılan Oculus Rift boyut olarak hafif gibi görünse de baş kısmında ağırlık ve rahatsız edici hislerin olduğu da gelen olumsuz yorumlar arasında yer alıyor. Gözlerinde sorun olan kullanıcılar gözlükleri olmadığı zamanlarda oyundan tam keyif alamadıklarını söylüyorlar.

Oculus Rift’in hafif ve kafadayken rahat durması gereken özelliğinin yanı sıra çok yakından bakılması gerektiği için pikselin dağınık olduğunu ve netleştirilme konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini söylüyorlar.

Oculus Rift, kullanıcı şikayetlerini göz önüne alarak gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra hayatımız içinde en çok kullandığımız ürünler arasına gireceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.