Microsoft Nokia Lumia 1330 Özellikleri

Akıllı telefon piyasasını Samsung ve Apple ele geçirince Nokia şirketinin bekleneni verememesi nedeni ile satışlar çok düşmüştü ve neredeyse tarihten silinecekti. Microsoft firması da akıllı telefon piyasasında yer edinebilmek için Nokia’yı aldı ve Lumia serisine kendi ismini verdi. Böylesine büyük bir firmadan iyi telefonlar beklemek de herkesin hakkı, Microsoft firması 2015 yılında çıkaracakları Lumia 1330 serisinin özellikleri etrafa sızmaya başladı.


Microsoft Lumia 1330 modeli öncelikle 5.7 inç gibi devasa bir ekrana sahip olacak. Lumia modelinin en önem verdiği nokta ise kamerasıdır. Arka kamerasının 14 mega piksel olması beklenirken ön kamerası 5 mega piksel olacak ki birçok modelin esas kamerası bile bu kadar yüksek değil. Öz çekim yani Selfi tutkunluğu çok fazla olduğu için ön kameraya baya bir önem verilmiş. 720P HD çözünürlüğe sahip olacak Lumia 1330’da Snadragon 400 işlemci yer alacak ve bu da kullanıcıların hızlı bir kullanım yaşamasını sağlayacak. Ekran kalitesi için Adreno 305 serisini kullanmayı düşünen Microsoft, 1 GB Ram ve 32 GB dahili hafıza düşünmüş. Böyle bir akıllı telefon için 1 GB bence az olmuş ama belki de yeterlidir. İşletim sistemi olarak da Microsoft kendi yazılımı olan Phone sürümünü kullanmayı düşünüyor.

Microsoft Lumia 1330 serisinin piyasaya çıkış tarihi Şubat 2015’de olacak ve mavi renk bir görünümü olması bekleniyor. Şu an için Lumia 1330 fiyatı hakkında herhangi net bir bilgi yok, bilgi geldiğinde sizlere tekrar haberleri vereceğiz. Bakalım Microsoft, Lumia 1330 serisi ile Samsung ve Apple’ın satışlarını baltalayacak mı yoksa beklediğini bulamayacak mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.