Microsoft’tan Taşınabilir Harici Batarya Satışta

Akıllı telefon kullananların en büyük sorunu hiç şüphesiz ki şarjların kısa süre içinde bitmesidir. İnternette kullanılan 3G bağlantısı o kadar çok şarj yiyor ki, evden çıkıp kullanmaya başlıyorsunuz ve bir süre sonra şarjınızın bittiğine tanık oluyorsunuz. Yanınızda taşıdığınız fiş ve kablolar büyük olduğundan sürekli getirmek istemiyorsunuz.

Taşınabilir harici batarya son zamanlarda internette sıkça aranan bir ürün olmaya başladı, hatta bu yönde satışlar aşırı derecede arttı hatta Çin malı birçok ürün ülkemizde piyasaya girdi bile. Tabi, bu ürünler ne kadar sağlıklı, telefonumuza zarar verir mi gibi sorular da aklımızdan çıkmıyor. Çok büyük markaların ise modelleri çok pahalı olduğundan bu ürünleri alamıyoruz.


Microsoft Nokia’yı bünyesine kattıktan sonra telefon piyasasına girdi ve şimdi de akıllı telefon sevenlerin en çok ihtiyacı olan taşınabilir harici bataryayı satış çıkardı. Lumia ismine kendi adını vererek piyasaya hızlı gire Microsoft, aksesuarlar ile de büyük bir çıkış yakalamayı hedefliyor.

Taşınabilir harici bataryalarda genelde kapasiteler düşük ve kalitesiz. Microsoft, portable power DC 21 adını verdiği ürünü satışa sundu ve bu ürün tam 6000 mili amper kapasitesinde. Yani düşününki elinizdeki telefonlar 1500-2500 mili amper arasında, yani akıllı telefonunuzu 3-4 kere şarj edebileceksiniz. Büyük ekran telefonlarda 3000 mili amper batarya var ki onları bile 2 kere tam dolu şekilde şarj edebilecek.

Microsoft portable power DC 21 modelinin en güzel yanı çoğu akıllı telefon ile uyumlu olması. Şu an Amerika’da satışa çıktı ama henüz ülkemizde yok. Muadillerine ve kalitesine göre fiyatı çok iyi, 49 dolardan satışa sunulan bu ürünü yurt dışında tanıdığınız varsa alıp deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.