Cildi Dokunmatik Ekrana Çeviren Özel Bileklik

Teknoloji öyle bir hal aldı ki seneler önce filmlerde gördüğümüz birçok şey teker teker yapılmaya başlanıyor. Zamanında böyle şey mi olur ne hayal gücü varmış adamlarda dediğimiz her şeyi yavaştan görüyoruz. Şimdiye kadar çıkan şeyleri aklınız almış olabilir ama bu yeni ürün aklınızı başından alacak. Cildinizi dokunmatik ekrana gibi kullanmanızı sağlayacak özel bir bileklik geliyor. Merak etmeyin, ameliyat ile derinizin içerisine bir şeyler koymayacaklar, sadece bileklikten bir yansıma gelecek o kadar.

Paris’teki bir tasarım merkezinde yapılan Cicret isimli bu bileklik, akıllı telefonunuzun menüsünü kolunuzun üzerine yansıtarak size yönetme imkanı sağlıyor. Telefonunuz odanızın uzak bir köşesinde ama siz başka bir yerdesiniz ve telefonunuz çalışıyor. Mesaj mı geldi, mail mi geldi, kim arıyor diyerek akıllı telefonunuzun yanına koşmanıza gerek yok. Bileklik telefonunun bütün her şeyini kolunuza yansıtarak her türlü bilgiyi size sunuyor.


Cicret isimli bileklik şu an Android işletim sistemi üzerinde deneniyor, ürün için özel olarak yayınlanan videoda her şey ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. Bluetooth özelliği, 10 farklı renk seçeneği ve titreşimli bildirim gibi ek marifetleri de bulunuyor.

Cicret bilekliğin ilk amacı her türlü telefonda çalışır konuma gelebilmek. Bu bilekliği faaliyete geçirmek için şu dönemlerde sıkça kullanılan bağış toplama sistemi uygulanmakta. Cicret’in kendini tam anlamı ile geliştirip her yerde eksiksiz çalışması için 300.000 Avro para toplaması gerekiyor. Üretime geçip satışa sunması içinse 700.000 Avro gibi bir meblağ lazım. Toplam 1 milyona ihtiyacı olan şirket şimdiye kadar internetten bu miktarın yüzde 15 kadarını topladı, bütün parayı tamamlarlarsa piyasanın altını üstüne getirebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.