AÖF Sınav Sonuçları ve Sınav Tarihleri

Öğrencilerin ter döktüğü AÖF sınavlarının üzerinden 12-13 gün geçti ve sınav sonuçları heyecanla bekleniyor. İlk zorlu vize sınavına girenlerin sonuçları kısa zaman sonra açıklanacak. Genellikle 10-15 gün içinde açıklanan sınav sonuçları her an açıklanabilir. Yeni sistem gereği AÖF sorular hiçbir yerde yok, gerekli bilgilerinizle sisteme girdikten sonra yanıtladığınız cevap anahtarları ile birlikte puanınızı da öğrenebileceksiniz

Güz dönemindeki ilk sınavlar bitti ve sırada güz sonu sınavları var. AÖF güz sonu dönemi sınav tarihleri ise 24 Ocak 2015 olarak açıklandı. Bir sonraki bahar döneminde ise 25 Nisan 2015, Bahar sonu döneminde ise sınavlar 6 Haziran 2015 de başlayacak. Özellikle bahar aylarında havaların ısınması ile öğrenciler derslere odaklanmakta zorlanıyorlar, umarım istedikleri başarıya ulaşabilirler.


AÖF soru kitapçıkları ve cevap anahtarı sitede yayınlandıktan sonra giriş bilgileriniz ile öğrenebileceksiniz. Yaklaşık 13 senedir aynı şekilde yayınlanan soru ve cevaplar elektronik kitap şeklinde resmi sitede bulunacak. TC numaranız ile giriş yaptıktan sonra Açık öğretim için oturum açma linkine tıklayacaksınız, ardından fakülte kısmından sınav sorular seçeneğini seçtikten sonra eğitim ve öğretim yılını da işaretledikten sonra AÖF soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Sınavdan alacağınız puanların karşılıklı değerleri ise şu şekilde; 84 ve 100 arasında alırsanız en yüksek ortalama olan 4 ile yani AA notu ile geçersiniz. 83 ve 77 aralığında 3.70 ortalama ile AB, 76 ve 71 puanla BA ile, 70 ve 66 BB notu ile, 65 ve 61 arasında alırsanız BC, 60 ve 56 ile CB, 55 ve 50 puana 2 ortalama ile CC alarak sınavdan direk geçebilirsiniz. Diğer puanlarda ise direk değil, ortalama baz alınarak geçebilmeniz mümkün.

Sınav yerini ve zamanını kaçırmamaya özen gösterin, normal okullardaki gibi telafi sınavı gibi bir şansınız olmayacaktır, hepinize başarılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.