Teknolojide Efsane Blackberry Geri Dönüyor

Akıllı telefon piyasasında savaş iyice kızıştı. Samsung ve Apple piyasayı öyle bir ele geçirmişti ki bütün iş dünyasının kullandığı Blackberry marka telefonlar resmen tarihten silinmişti. Android ve İOS çılgınlığı sürerken tekrar çıkış yakalama umudunda olan Blackberry, yeni classic modelini tanıttı. Eski tarzından ödün vermeyen model bakalım geniş ekranlı telefonlarla tekrar rekabete girebilecek mi?


Blackberry tasarımdan ödün vermedi, biz piyasaya böyle girdik, böyle de devam ederiz havasındalar. Bu zorlu pazarda tek başlarına başarılı olamayacağını fark eden firma Amazon ile ortaklık kurarak büyümeye karar verdi. Amazon ile kurdukları ortaklık ardından artık Blackberry kullanıcıları rahatlıkla uygulama indirebilecekler. Eski modellerinde bulunan trackpad özelliğinin bu yeni model de olması ise eski kullanıcıları bir hayli sevindirmiş görünüyor.

Uzun zaman önce Türkiye’de satışlarını sonlandıran firma bakalım yeni modellerini ülkemizde satışa sunacak mı yoksa bu geniş pazarı bırakacak mı herkes tarafından merak konusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.