Lenovo Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor

Teknoloji devleri arasında yer alan Lenovo, Motorola’yı satın aldıktan sonra herkesi şaşkına çevirmişti. Laptop piyasasına bomba gibi giren Lenovo, akıllı telefon üretimine de başlayarak birçok rakibini sollamayı düşünüyor. Lenovo Motorolayı aldı ama tam olarak ne planlandığını kimse bilmiyor, Nexus 6 üretiminde Motorola bulunuyor.

Lenovo ülkemizde yeni lansman düzenleyecek, burada akıllı telefonları hakkında detaylı bilgi verecek. Kimsenin yeni modeller veya fikirler hakkında net bir bilgisi yok ama şimdiden herkes nasıl bir şeyler ortaya çıkacağını merak ediyor. Lenovo lansman öncesinde bir takım anlaşmalar yaptığını da duyurdu.


Lenovo Türkiye’deki büyük firmalar ile anlaşmayı sağladı, İndeks Bilgisayar ve Turkcell ile anlaşan Lenovo, KVK güvencesi altında akıllı telefonların satışını yapmayı planlıyor.

Bir diğer merak edilen konu ise Motorola destekli Nexus 6 modelinin ülkemizde satışı olacak mı sorusuydu, evet, kısa zaman içinde ülkemizde satışı başlayacak ama bu ürünün arkasında Lenovo olmayacak, o anlaşmadan önceki bir durum olduğu için bağlantısı yok.

Nexus 6 modelinin özelliklerinden bahsetmek gerekirse 5,9 inçlik büyük bir ekranı var, Snapdragon 805 işlemcili olacak, bunun yanı sıra 3 gb ram ve 32 gb oranın kendi hafızası olacak. Nexus 6’nın ön kamerası 13 mega piksel iken arka kamerası 2.1 mega piksel, ayrıca 3200 mili amper bataryası ile şarjı biraz daha uzun dayanabilecek. Nexsus 6’nın ülkemizdeki fiyatının ise 1500 lira civarında olması bekleniyor, popüler akıllı telefonlar ile yakın fiyata sahip olan bu model bakalım ülkemizde istenildiği satış potansiyeline ulaşabilecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.